پ
پ

به گزارش روابط عمومی سازمان سلامت کوثر اردوی درمانی، تفریحی جانبازان بیمارستان روانپزشکی تبریز در اردوگاه درمانی، توانبخشی، تفریحی سازمان سلامت کوثر (متد) در چابکسر در دو دوره در اردیبهشت ماه برگزار میشود.

رییس دفتر و بازرس ویژه سازمان سلامت کوثر ضمن ادای احترام به مقام جانبازان گفت: در راستای تمرکز بر خدمت رسانی به خانواده‌های معزز شهدا و جانبازان و نظارت تخصصی بهتر، معاونت سلامت سازمان سلامت کوثر از یک سال گذشته تمامی مراکز را تحت کنترل و نظارت داشته و ساعات مختلفی را جهت نظارت و بازرسی مراکز درمانی سازمان سلامت کوثر(متد) بر عهده دارد.

علی اصغر عظیمیان در ادامه تصریح کرد: این سازمان ۲۸ مرکز درمانی در کشور دارد و طی یک سال گذشته تعداد ۱۵۵ مرکز نیز تحت پوشش این سازمان قرار گرفته است و در سال جاری نیز ۲۱ مرکز توانبخشی به حوزه مأموریت سلامت کوثر اضافه شده است که به صورت تخصصی به جانبازان و ایثارگران خدمات رسانی می کنند.

وی خاطر نشان کرد: تمامی مسئولیت درمانی از بنیاد شهید ، منفک و به سازمان سلامت کوثر(متد) محول گردیده است.

وی با بیان اینکه، اردوی جانبازان کانادین   در سال ۱۴۰۲ با محوریت تجلیل از همسران جانبازان در مناطق مختلف کشور برگزار شده است افزود: در سال جاری اردوهای تفریحی درمانی برای جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان در دستور کار قرار دارد.

وی مهمترین وظیفه خطیر سازمان سلامت کوثر در حوزه فعالیت تخصصی را نظارت بر وضعیت درمان جانبازان برشمرد.

گفتنی است از برنامه های درمانی در این اردو می توان پایش سلامت و آب درمانی را نام برد .

برنامه پایش سلامت جانبازان نیز در این اردو به صورت بسیار کامل انجام گرفت و جانبازان معزز از لحاظ سوابق بیماری و سوابق جراحی ، بینایی سنجی توسط چارت اسنلن، بررسی وضعیت جسمانی از نظر توان انجام کارهای شخصی به صورت مستقل و به کمک دیگران ، بررسی از نظر نیاز به سمعک ، نیاز به سونداژ مکرر، نیاز به واکر یا ویلچر و همچنین اندازه گیری قد، وزن ، فشار خون و ضربان قلب و اکسیژن خون و BMI نیز بررسی گردید و در پرونده آنان ثبت شد.

در این مراسم جناب آقای صابر سبحانی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران رودسر ، جناب آقای خانعلی پور فرمانده سپاه ، جناب آقای تمجیدی رییس هلال احمر رودسر، دکتر آموزنده معاونت توسعه و منابع سازمان سلامت کوثر ، جناب آقای عظیمیان مشاور و رییس دفتر حوزه ریاست ، دکتر شجاعی ریاست بیمارستان فجر تبریز و مهندس کلانتریان مشاور منابع فیزیکی مدیرعامل نیز حضور داشتند .

 

روابط عمومی بیمارستان فجر تبریز

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شـماره تمـاس 041-33282750
پسـت الـکترونیـکی info@fajrhospital.ir
آدرس پسـتی تبریز / خیابان گلکار / جنب تالار صدرا