تاریخچه بیمارستان فجر تبریز

بیمارستان تخصصی فجر تبریز با زیربنای ۶۳۰۰ متر مربع در ۶ طبقه، در بلوار استاد شهریار، خیابان گلکار، خیابان ترافیک، روبروی اداره برق و جنب پارک مینیاتور واقع شده است. این مرکز در زمان دفاع مقدس با نام آسایشگاه جانبازان در خیابان بهار قرار داشت که در آن زمان حدود ۵ الی ۷ نفر از جانبازان در آنجا پرستاری و نگهداری می شدند. باتوجه به احساس نیاز و ارائه خدمات شایسته برای یادگاران دفاع مقدس از اوایل سال ۱۳۸۱ به بیمارستان فجر به بهره برداری رسید و از سال ۱۳۹۶ به ساختمان جدید فعلی انتقال یافت.

درحال حاضر بعنوان اولین بیمارستان خصوصی روانپزشکی در سطح استان، دارای یک بخش مردان با ۳۶ تخت فعال، بخش اورژانس، درمانگاه تخصصی و… می باشد. و علاوه بر جانبازان اعصاب و روان استان، از سایر استان های همجوار، بیماران عادی نیز پذیرش می شوند. از سال ۱۳۹۷ موافقت اصولی توسعه بیمارستان به ۱۱۰ تخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ گردیده و در حال برنامه ریزی و اجرای اقدامات لازم جهت اخذ پروانه بهره برداری می باشد.

این بیمارستان وابسته به سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه دهنده خدمات درمانی اورژانس‌، بستری روانپزشکی، خدمات سرپایی درمانگاه تخصصی، الکتروشوک مغزی، نوارمغزی، کاردرمانی و خدمات درمانی مرتبط برای جانبازان عزیز و سایر بیماران اعصاب و روان استان و منطقه می باشد که با محور قرار دادن بیمار در ارائه خدمات درمانی و با بهره مندی از خدمات پزشکان صاحب نظر استان و پرسنل مجرب در سایه‌ی توجه شایسته به مدیریت منابع انسانی و آموزش می کوشد با تکیه بر فعالیت تیمی کارکنان و امکانات و ساختار فیزیکی ایمن و منحصر به فرد خود، ضمن لحاظ بالاترین استانداردهای قابل قبول بهداشتی و استفاده از فن آوری مدرن مناسب، با افزایش مستمرکیفیت خدمات درمانی در راستای جلب رضایت، اعتماد و ارتقاء کیفیت زندگی بیماران، فراتر از سطح انتظارآنان گام بردارد.

 بیمارستان فجر تبریز به عنوان ارائه کننده خدمات درمانی و تشخیصی به یاری خداوند بزرگ و با تکیه بر توانمندی های کارکنان هوشمند و متخصص خود، همسو با سیاست های کلان وزارت، سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران مصمم به استقرار و حفظ استانداردهای سازمان جهانی بهداشت (WHO) و اعتبار بخشی می‌باشد.

شـماره تمـاس 041-33282750
پسـت الـکترونیـکی info@fajrhospital.ir
آدرس پسـتی تبریز / خیابان گلکار / جنب تالار صدرا