تاریخچه

تاريخچه بيمارستان فجر تبريز

بیمارستان تخصصي فجر تبریز با زيربناي 6300 متر مربع در 6 طبقه، در بلوار استاد شهریار، خیابان گلکار، خيابان ترافيك، روبروي اداره برق و جنب پارك مينياتور واقع شده است. این مرکز در زمان دفاع مقدس با نام آسایشگاه جانبازان در خیابان بهار قرار داشت که در آن زمان حدود 5 الی 7 نفر از جانبازان در آنجا پرستاری و نگهداری می شدند. باتوجه به احساس نیاز و ارائه خدمات شایسته برای یادگاران دفاع مقدس از اوایل سال 1381 به بيمارستان فجر به بهره برداري رسيد و از سال 1396 به ساختمان جديد فعلي انتقال يافت.

درحال حاضر بعنوان اولین بیمارستان خصوصی روانپزشکی در سطح استان، دارای یک بخش مردان با 36 تخت فعال، بخش اورژانس، درمانگاه تخصصی و… می باشد. و علاوه بر جانبازان اعصاب و روان استان، از سایر استان های همجوار، بیماران عادی نیز پذیرش می شوند. از سال 1397 موافقت اصولي توسعه بيمارستان به 110 تخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اخذ گرديده و در حال برنامه ريزي و اجراي اقدامات لازم جهت اخذ پروانه بهره برداري مي باشد.

اين بیمارستان وابسته به سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه دهنده خدمات درمانی اورژانس‌، بستری روانپزشکی، خدمات سرپایی درمانگاه تخصصی، الکتروشوک مغزی، نوارمغزی، کاردرمانی و خدمات درمانی مرتبط برای جانبازان عزیز و سایر بیماران اعصاب و روان استان و منطقه می باشد كه با محور قرار دادن بیمار در ارائه خدمات درمانی و با بهره مندی از خدمات پزشکان صاحب نظر استان و پرسنل مجرب در سایه‌ی توجه شایسته به مدیریت منابع انسانی و آموزش می کوشد با تکیه بر فعالیت تیمی کارکنان و امکانات و ساختار فیزیکی ایمن و منحصر به فرد خود، ضمن لحاظ بالاترین استانداردهای قابل قبول بهداشتی و استفاده از فن آوری مدرن مناسب، با افزایش مستمرکیفیت خدمات درمانی در راستای جلب رضایت، اعتماد و ارتقاء کیفیت زندگی بیماران، فراتر از سطح انتظارآنان گام بردارد.

 بيمارستان فجر تبریز به عنوان ارائه کننده خدمات درمانی و تشخیصی به یاری خداوند بزرگ و با تکیه بر توانمندی های کارکنان هوشمند و متخصص خود، همسو با سیاست های کلان وزارت، سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران مصمم به استقرار و حفظ استانداردهای سازمان جهاني بهداشت (WHO) و اعتبار بخشی می‌باشد.

EnglishIran