شنبه 30 شهريور 1398 Saturday 21 September 2019 21 محرم 1441

بیمارستان روانپزشکی فجر تبریز وابسته به سازمانبنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی بوده و با 6000 مترمربع مساحت  5339 مترمربع زیربنا و با یک بخش تخصصی روانپزشکی مردانه از سال 1380 با همکاری مجرب ترین تیم پزشکی استان آذربایجان شرقی فعالیت مینماید.

بیمارستان طرف قرارداد با تمام بیمه ها می باشد و بطور شبانه روز برای خانواده های محترم شهدا و جانبازان و ایثارگران و عموم مردم خدمات درمانی ارائه میدهد. این مركز با ارائه خدمات درمانی اورژانس، بستری، خدمات سرپایی، درمانگاه عمومی، تخصصی، نوار مغزی، الکتروشوك درمانی، كار درمانی، داروخانه با محور قرار دادن بیمار در ارائه خدمات درمانی میكوشد تا با استفاده از بالاترین استانداردهای بهداشتی و فناوری مدرن، با افزایش مستمر كیفیت خدمات درمانی رضایت و اعتماد بیماران را تامین نماید.

1-      بیماران عزیز بعد از پذیرش در بخش اورژانس این بیمارستان توسط رزیدنت روانپزشکی ویزیت و شرح حال آنها در پرونده درج می‌گردد و با دستورات دارویی در بخش بستری می گردند.

2-      در طی زمان بستری رفتار و خلق بیماران توسط پرستاران بخش رصد شده در پرونده بیمار ثبت می گردند.

3-      داروهای که توسط اساتید روانپزشک به بیماران تجویز شده است تهیه و توسط پرستار به بیمار در طی ساعات مشخص شده داده می شود و عوارض داروئی احتمالی به مسئول بخش گزارش داده می شود.

4-      بیماران بد حال و یا پرخاشگر در قسمت ایزوله بخش نگهداری و مورد کنترل قرار می گیرند.

5-      به بیمارانی که کار درمانی و یا ورزش درمانی توسط اساتيد روانپزشكي تجویز شده است توسط كارشناس کار درماني و كار درمانگر بخش انجام می‌پذیرد.

6-      در صورت تجویز شوک درمانی برای بیماران عزیز به صورت یک روز در میان ،پس از اخذ رضایتنامه از اقوام درجه یک بیمار و سایر مدارک لازم بر روی بیمار شوک درمانی صورت می‌پذیرد.

7-      طبق نظر روانپزشك معالج و درخواست مدد‌کار اجتماعی خانواده بیمار به بخش فراخوانده شده توسط روانشناس يا روانپزشك شرح حال كامل از خانواده اخذ مي‌شود.

8-      بیمارانی که دارای مشکلات جسمی باشند توسط روانپزشک و یا پزشک کشیک ویزیت و در صورت نیاز مشاوره مربوطه به بیمار جسمی درخواست می‌گردد و بیمار توسط آمبولانس بیمارستان به همراه یکی از کادر پرستاری به پزشک متخصص مربوطه جهت مشاوره اعزام می‌گردد

9-      گرفتن نوار قلبی و نوار مغزی و اقدامات رادیولوژی مانند اسکن و MRI و ارسال آزمایش در صورت صلاحدید پزشک متخصص انجام می‌گردند.

10-   حضور روانشناس در بخش بستری همه روزه بوده و در صورت نیاز به بیماران سرپایی خدمات روانشناختی ارائه می‌دهد که این خدمات روانشناختی عبارتند از مشاوره خانواده- خانواده درمانی – روان درمانی فردی و گروه درمانی ...

مدارک مورد نیاز جهت بستری بیماران عزیز:

1-      دستورروانپزشک متخصص اعصاب و روان و یا روانپزشک مستقر در بیمارستان

2-      اصل دفترچه بیمار

3-      در صورتیکه بیمار از سایر نهاد‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی و... به بیمارستان معرفی شده است ، اصل معرفی نامه  و کپی کارت بیمه باید به بیمارستان ارائه گردند.

4-      اصل شناسنامه (در صورتیکه دفترچه بیمار ارائه شده باشد در مرحله اولیه نیاز نیست)

وسایل مورد نیاز بیمار:

در این بیمارستان کلیه وسایل لازم برای هر بیمار بستری به صورت جداگانه در یک پکیج به بیمار تحویل داده می‌شود.

 از آنجایی که بیشتر مراجعین این بیمارستان را جانبازان معزز تشکیل می دهند جانبازانی که تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح باشند می توانند از خدمات به صورت رایگان استفاده نمایند. همچنین بیمارانی که تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و یا تامین اجتماعی باشند در صورت دارا بودن بیمه تکمیلی ایران ارائه خدمات به این عزیزان به صورت رایگان خواهد بود.

در صورتیکه بیماران تحت پوشش بیمه خدمات درمانی ( کارکنان دولت) باشند هزینه خدمات ارائه شده در هنگام ترخیص به صورت صورت حساب ارائه گردیده بیمار می‌تواند هزینه بستری خود را از بیمه دریافت نماید.

بیماران آزاد و غیر جانباز نیز در این بیمارستان پذیرفته شده ولی هنگام بستری ودیعه‌ای از آنها دریافت می‌گردد.


راهنمای مراجعین

منشور حقوق بیمار

شماره تلفن های بیمارستان

راهنمای طبقات

برنامه درمانگاه تخصصی روانپزشکی

برنامه درمانگاه داخلی

ساعات و قوانین ملاقات بیماران بستری

سازمان های بیمه گر طرف قرارداد

فرآیند ثبت شکایات

ورود به سیستم

اطلاعات تماس

 

  • تلفن: 5-04133282750
  • فاکس: 04133282691
    Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
    http://www.fajrhospital.ir

 آدرس: تبريز بلوار استاد شهريار خيابان گلكار

 

ورود به سرور پست الکترونیک بیمارستان

 

تماس با ما