شنبه 30 تير 1397 Saturday 21 July 2018 8 ذی‌القعده 1439


 

 


 

بیمارستان روانپزشکی فجر تبریز، وابسته به سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی بوده و با 2850 مترمربع مساحت و 1160مترمربع زیربن، با یک بخش تخصصی روانپزشکی مردانه از سال 1381 در خیابان گلکار احداث شده و با همکاری مجرب ترین تیم پزشکی استان آذربایجان شرقی فعالیت می نماید.
این مجموعه با پروانه تاسیس و بهره برداری فعلاً جزو بیمارستان های درجه دو طبقه بندی شده و طرف قرارداد با تمام بیمه ها می باشد.

بي‌خوابي يک شکايت شايع است که مي‌تواند به صورت مستقل يا همراه با يک اختلال طبي (مثل درد) يا رواني (مثل افسردگي) ديگر بروز کند و البته در هر دو صورت هم نياز به درمان خاص خود دارد. از ميان گزينه‌هاي درماني مختلف، بهترين شواهد تجربي موجود از منفعت آگونيست‌هاي گيرنده بنزوديازپين‌ (BzRAها) و درمان شناختي- رفتاري (CBT) حمايت مي‌کنند. BzRAها به سهولت قابل دسترسي و در درمان کوتاه‌مدت بي‌خوابي موثر هستند ولي شواهد مربوط به کارآمدي طولاني‌مدت آن‌ها اندک است؛ همچنين به طور کلي اکثر داروهاي خواب‌آور با عوارض جانبي احتمالي همراه هستند. CBT يک جايگزين موثر براي درمان بي‌خوابي مزمن به شمار مي‌آيد. اين روش وقت‌گيرتر از درمان دارويي است ولي باعث بهبود پايدار وضعيت خواب در طولاني‌مدت مي‌شود و پذيرش مناسبي از سوي بيماران دارد. با اين که CBT در اکثر شرايط باليني به سهولت قابل دسترسي نيست ولي دسترسي و ارايه آن با استفاده از روش‌هاي ابتکاري از قبيل مشاوره تلفني، گروه‌درماني و رويکردهاي خودياري (self- help) تسهيل مي‌شود. درمان ترکيبي با دارو و CBT مي‌تواند سبب بهينه‌سازي پيامدها گردد؛ هرچند که شواهد موجود براي راهنمايي پزشکان در تعيين بهترين روش ترکيب اين رويکردها، اندک هستند.

برای مشاهده متن کامل مقاله کلیک نمایید.

ورود به سیستم

اطلاعات تماس

 

  •  تلفن : 04113282750 
    فاکس: 04113282750
    Email: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
    http://www.fajrhospital.ir

 

 

ورود به سرور پست الکترونیک بیمارستان

 

تماس با ما