يكشنبه 6 خرداد 1397 Sunday 27 May 2018 12 رمضان 1439


 

 


 

بیمارستان روانپزشکی فجر تبریز، وابسته به سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی بوده و با 2850 مترمربع مساحت و 1160مترمربع زیربن، با یک بخش تخصصی روانپزشکی مردانه از سال 1381 در خیابان گلکار احداث شده و با همکاری مجرب ترین تیم پزشکی استان آذربایجان شرقی فعالیت می نماید.
این مجموعه با پروانه تاسیس و بهره برداری فعلاً جزو بیمارستان های درجه دو طبقه بندی شده و طرف قرارداد با تمام بیمه ها می باشد.

کاردرمانی دانش و تخصصی است که سعی‌ می‌کند با استفاده از "کار و فعالیت" به ارتقا و حفظ سلامت افراد کمک کند. اولین هدف کاردرمانی این است که فرد را قادر به انجام امور و فعالیت‌های روزانه زندگی‌ بنماید. این امر از طریق ایجاد توانمندی در افراد و یا تغییر موانع محیطی‌ صورت می‌پذیرد. کاردرمانها از طریق آموزشهای بسیار وسیع و متنوع به دانش و مهارتهایی مجهز میشوند که به واسطه آن میتوانند به افراد یا گروه هایی که در اثر شرایط بیماری دچار آسیب های ساختاری یا عملکردی شده‌اند،  کمک کرده و با همکاری مشترک موانع تاثیر گذر بر توانایی اجرایی آنها را کاهش دهند. کاردرمان‌ها بر این باورند که توانایی مشارکت در امور روزانه زندگی‌ میتواند به واسطه محیط فیزیکی، باورهای اجتماعی و قوانین و مقررات جامعه محدود و یا تقویت شود. کار درمانها میتوانند در محیطهای بسیار متفاوت نظیر مدارس، بیمارستانها، کارگاهای شغلی‌، مراکز بازپروری، تدارکات مسکن و سکونت و سایر مراکز درمانی، ارایه خدمات بنمایند. مراجعین تشویق میشوند که فعالانه در فرایند درمان همکاری کنند و نتیجه درمان بر اساس رضایتمندی فرد و دستیابی به اهداف درمانی تعیین شده ارزیابی  می شود.  (فدراسیون جهانی‌ کاردرمانی، ٢۰۰۴(WFOT).

بعد از معاینه بیمار توسط روانپزشک معالج و صلاحدید وی بیمار به واحد کار درمانی معرفی و جزئیات شرح حال بیمار در پرونده وی درج می گردد. در مرکز کار درمانی بعد از مشاهدات عینی و ارزیابی علاقمندی ها و استعداد های بیمار توسط کارشناس کار درمانی، بیمار تحت نظارت کار درمانگر به انجام فعالیت های مشخص شده مشغول می گردد. در طی انجام این فعالیت ها خلقیات و پیشرفت های بیمار در پرونده درج می گردد. لازم به ذکر است واحد کار درمانی بیمارستان روانپزشکی فجر پذیرای دانشجویان دانشکده کار درمانی دانشگاه علوم پزشکی به عنوان کار آموز بوده و از کمک های این عزیزان در زمینه کار درمانی بهره برده و آموزش های عملی و تجربی را به این دانشجویان ارائه می دهد. 

بیمارستان روانپزشکی فجر تبریز با استفاده از کارشناسان کاردرمانی و کار در مانگرهای مجرب خدمات کار درمانی را به بیماران بستری در این مرکز ارائه می دهد.

فعالیت های تفریحی گروهی مانند:

فعالیت های مهارتی( افزایش مهارت های لازم برای زندگی روزمره)

فعالیت های مهارتی کاری ( افزایش مهارت های لازم برای شغل های اجتماعی)

از جمله فعالیت هایی است که در مرکز کاردرمانی بیمارستان فجر انجام می پذیرد.

ورزش درمانی (ورزش های گروهی مانند والیبال  که در زمین بازی اختصاصی بیماران، شطرنج و فوتبال دستی)

خطاطی و نقاشی

آموزش های قرآنی و مذهبی

چرم کاری

مجسمه سازی و ساخت پوستر های خلاقانه

موسیقی درمانی

اجرای و تمرین نمایش (تئاتر درمانی)

در این مرکز به بیماران عزیز آموزش داده می شود. 
 
 

ورود به سیستم

اطلاعات تماس

 

  •  تلفن : 04113282750 
    فاکس: 04113282750
    Email: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
    http://www.fajrhospital.ir

 

 

ورود به سرور پست الکترونیک بیمارستان

 

تماس با ما